ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ସହଯୋଗୀ ନେତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

0 8

କୋଲକାତା: ବରିଷ୍ଠ ଟିଏମସି ନେତା ସୁବ୍ରତ ମୁଖାର୍ଜୀଙ୍କର ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଛି । ଗୁରୁବାର କୋଲକାତାର ଏକ ସରକାରୀ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ସେ ଶେଷ ନିଶ୍ୱାସ ତ୍ୟାଗ କରିଥିଲେ। ସେ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ହୃଦ ରୋଗ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଅସୁସ୍ଥତା ପାଇଁ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଥିଲେ। ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ସରକାରରେ ପଞ୍ଚାୟତରାଜ ମନ୍ତ୍ରୀ ମୁଖାର୍ଜୀଙ୍କୁ 75 ବର୍ଷ ବୟସ ହୋଇଥିଲା। ମୁଖାର୍ଜୀ ଆଉ ତିନୋଟି ବିଭାଗର ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିଲେ। ଅନ୍ୟ ଜଣେ ରାଜ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ଫିରହାଦ୍ ହାକିମ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଟିଏମସିର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଏହି ସପ୍ତାହ ପୂର୍ବରୁ ‘ଆଞ୍ଜିଓପ୍ଲାଷ୍ଟି’ କରିଥିଲେ ଏବଂ ହୃଦଘାତରେ ପୀଡିତ ହେବା ପରେ ରାତି 9:22 ରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା।

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତାଙ୍କ କାଲିଘାଟ ବାସଭବନରେ କାଳୀ ପୂଜା ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଥିଲେ, ହେଲେ ସୁବ୍ରତଙ୍କ ବିୟୋଗ ଖବର ପାଇବା ପରେ ସେ ଏସଏସକେ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ଯାଇ ମୁଖାର୍ଜୀଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଥିବା ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। ସେ କହିଥିଲେ, ‘ମୁଁ ବିଶ୍ୱାସ କରିପାରୁ ନାହିଁ ଯେ ସୁବ୍ରତ ଆଉ ଆମ ସହିତ ନାହାଁନ୍ତି। ସେ ଦଳର ଜଣେ ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ ନେତା ଥିଲେ। ଏହା ମୋ ପାଇଁ ଏକ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ କ୍ଷତି |

ମମତା ବାନାର୍ଜୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଖାର୍ଜୀଙ୍କ ପାର୍ଥୀବ ଶବକୁ ସରକାରୀ ଅଡିଟୋରିୟମ ରବୀନ୍ଦ୍ର ଭବନକୁ ନିଆଯିବ, ଯେଉଁଠାରେ ଲୋକମାନେ ଶୁକ୍ରବାର ତାଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଅର୍ପଣ କରିପାରିବେ। ଏହା ପରେ ମୃତଦେହକୁ ବାଲିଗୁଞ୍ଜ ଏବଂ ପରେ ତାଙ୍କ ପୈତୃକ ବାସଭବନକୁ ନିଆଯିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ ମୁଖାର୍ଜୀଙ୍କୁ ଅକ୍ଟୋବର 24ରେ ନିଶ୍ୱାସ ପ୍ରଶ୍ୱାସ ନେବାରେ ଅସୁବିଧା ହେବାରୁ ତାଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା। ନଭେମ୍ବର ୨ରେ ମୁଖାର୍ଜୀଙ୍କ ‘ଆଞ୍ଜିଓପ୍ଲାଷ୍ଟି’ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ତାଙ୍କ ହାର୍ଟରେ ଦୁଇଟି ଷ୍ଟଣ୍ଟ ଲଗାଯାଇଥିଲା।

ସେ ଡାଇବେଟିସ, ଫୁସଫୁସ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ବୃଦ୍ଧାବସ୍ଥାରେ ପୀଡିତ ଥିଲେ। ସେ ନାରଦା ଷ୍ଟିଙ୍କ ମାମଲାରେ ଗିରଫ ହୋଇଥିଲେ । ତେବେ ଜାମିନରେ ବାହାରିବା ପରେ ସେ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇପଡିଥିଲେ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!